MAKALELER

Sürekli Şikayet Etme Davranışı

Günümüzde çoğu kişinin sık yaptığı davranışlar arasında olan şikayet etmek, aslında hem basit hem de kolay olduğu için insanların tercih ettiği bir yaklaşım biçimidir. Ama bazı insanlar vardır ki hiç durmadan şikayet ederler. Her zaman şikayet edecek bir konuları hazırdır.

İş Yerinde Psikolojik Taciz, Mobbing

Günümüzde dikkat çeken konulardan biri olan mobbing kavramı, çalışma hayatında sık görülen sosyal ve psikolojik çok boyutlu eylemler dizisidir. Sistemli bir şekilde tekrarlayan, süreklilik arz eden çalışanı sindirme amacıyla uygulanan psikolojik davranışları ifade eder.

Başarıda Öz Disiplinin Önemi

Her insanın hayatında olmak istediği bir yer, hayalleri ve hedefleri vardır. Başarıya giden yolda hedefe ulaşabilmek için her birey farklı yöntemler geliştirmektedir. Bazıları için çalışmak çok zor gelir ve erteleme davranışları başlar, bazıları ise hedeflerini başarıya ulaştırır. Burada hedefe ulaşan bireylerin ortak noktaları ise öz disiplindir.

Ebeveyn Çocuk İlişkisinde Kaliteli Zaman Geçirmenin Önemi

Ebeveyn çocuk ilişkisinde kaliteli zaman geçirebilmenin önemini makalemizde bulabilirsiniz.

Ağlayamamanın Altında Yatan Sebepler

Ağlamak, her bireyin zaman zaman yaşadığı farklı nedenlerle ortaya çıkan doğal, insani bir tepkidir. Genellikle üzüntü, kaygı, korku ya da stres gibi durumlarda yaşanılan ağlama durumu, kişinin duygusal yükü atabilmesine ve rahatlamasına yardımcı olur. Neden ağlayamayız?

Neden Dışlanıyorum

Bu makalemizde neden dışlanıyorum sorusuna yanıt arayacağız. Neden dışlanıyorum?

Hissettiğiniz Huzursuzluğun Tanımı

Hissettiğiniz Huzursuzluğun Tanımı : Languishing

Sürekli Geç Kalmak

Günlük yaşantınızda zaman zaman bir yerlere geç kaldığınız elbette olmuştur. Bazen bir randevuya, bazen bir iş görüşmesine, bazen de katılmanız gereken önemli bir toplantıya…

Ördek Sendromu

Sosyal Medya’da … Mış Gibi Göstermek : Ördek Sendromu