ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Ergen veya ergenliğe girmekte olan öğrencilerin kimlik oluşumu son şeklini almaktadır.

Öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayarak güçlü yanlarını destekleyip yeteneklerini geliştirmek, eksik yönlerini göstererek tamamlamalarına yardımcı olmak, bunu yaparken de moral-motivasyonu en üst seviyeye çıkarmak temel hedeftir.

Uygun testlerle kişilik analizleri neticesinde çocuğun yaşına ve duygu durumuna uygun yaklaşımla başarıya ve hedefe odaklanıyoruz.

*Başarılı olmanın ilk anahtarı bir hedefiniz olmasıdır. Hedefi belirleyerek ona ulaşma konusunda yanınızdayız.

*Hayat yaşadıkça anlam kazanır. Hayatın anlamlı hale gelmesi için yanınızdayız.

*İnsan olmanın en önemli özelliklerinden biri iletişim kurmaktır. Doğru iletişim kurmak için yanınızdayız.

*Kendine güveni olmayan hiçbir sorunun üstesinden gelemez. Özgüveninizi artırmak, gizli potansiyelinizi ortaya çıkarmak için yanınızdayız.

*Uzayın sonsuzluğunda milisaniyelerle kıyaslanabilecek olan yaşamsal zamanımız su gibi akmaktadır. Zamanı seçici ve akılcı olarak değerlendirmek için yanınızdayız.

*Okul hayatı, eğitim, öğretim ileri dönemdeki idealleriniz için bir basamaktır. Okul başarınızı arttırmak, öğrenim hayatınızın mutlu ve zevkli geçmesi için yanınızdayız.

İçsel (ruhsal ) dünyanızın farkına varıp bu farkındalığı arttırarak bir yön ve yeni bakış açıları kazanmanız, bizim mutluluğumuz olur.

Anne- baba- çocuk, okul-aile- çocuk arasındaki iletişim, etkileşim ve işbirliğini güçlendirip sinerji yaratarak sağlıklı ve güzel bir geleceğe yönelmek için yanınızdayız.

İlköğretim, lise ve üniversitedeki gelecek planlarınız size en uygun, başarılı ve mutlu olacağınız bölüm, alan ve meslek seçiminiz için yanınızdayız.

Çok ders çalışmak her zaman doğru ve etkili bir çalışma anlamına gelmez. Sınav ve okul başarısı hayat başarısı anlamına gelmez. Doğru ve etkili ders çalışma yollarını öğretmek, çalışmak kadar dinlenmek ve eğlenmenin de önemli olduğunu bilme bilinciyle yanınızdayız.

Yıkıcı hırslarınızı törpüleyip, yarışmak için değil, kendinizi tanıyıp herkesin içinde saklı kendilik gücünüzü kullanıp, gerçekten olmak istediğiniz insan olmanız için yanınızdayız.

Bunları yaparken her bireyin eşsiz bir birey olduğunun bilincinde, farklı algılama, davranış ve öğrenme biçimlerinin olduğunu bilen profesyonel bir ekibiz.

Geleceğimizin genç nesillerin elinde olduğunu biliyoruz. Hep birlikte güzel bir gelecek için yanınızdayız.

yurtiçi-turlargünlük-turlarbalayı-turlar